IV Piknik Wiedzy i Nauki Uniwersytetu Łódzkiego

piknik slajd

7 czerwca w godzinach 9.30-15.00 w kampusie uniwersyteckim na placu przed Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ odbędzie się IV Piknik Wiedzy i Nauki Uniwersytetu Łódzkiego.

Bronioznawcze Koło Naukowe Studentów Archeologii „Szara Banderia”i Studenckie Koło Naukowe Epoki Kamienia „Bifas” przygotowały wiele atrakcji. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć między innymi warsztat krzemieniarski, narzędzia, broń, ozdoby i naczynia ceramiczne z epoki kamienia, brązu i żelaza. Będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób pracują archeolodzy, jak przebiegają studia archeologiczne, oraz czym jest archeologia eksperymentalna. Na stanowisku zaprezentowane zostaną rekonstrukcje broni, uzbrojenia, odzieży, ozdób i naczyń mieszkańców Skandynawii i Słowian z okresu wczesnego średniowiecza.Przygotowano również pokazy walk w uzbrojeniu wczesnośredniowiecznym, pojawi się również szermierka traktatowa, oraz cut-testy z użyciem m.in toporów i broni drzewcowej.

Gorąco zachęcamy do udziału w imprezie miłośników archeologii w każdym wieku!