Jeszcze kilka zdjęć z wykładu „Rekonstruowanie śmierci. Artystyczne wizualizacje pochówków z epoki wikingów”

Poniżej krótka fotorelacja z piątkowego wykładu, który zorganizowany został przez Koła Naukowe Studentów Archeologii IAUŁ „Varia” i „Szare Banderia”, przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich Oddział w Łodzi oraz dzięki życzliwości Instytutu. Naszym gościem w piątek 21 lutego br., był dr Leszek Gardeła – archeolog, specjalista od epoki wikingów – aktualnie adiunkt w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Research Fellow w Snorrastofa – Medieval and Cultural Centre w Reykholt na Islandii. Wykład pt. „Rekonstruowanie śmierci. Artystyczne wizualizacje pochówków z epoki wikingów” przybliżył nam cele, proces twórczy, oraz nadzieje związane z artystycznym rekonstruowaniem pochówków. Wystąpienie zgromadziło niemałe audytorium i zwieńczone zostało krótką, lecz inspirującą dyskusją.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i uczestnictwo oraz zapraszamy do śledzenia aktywności Kół na Facebooku:

Koło Naukowe Studentów Archeologii Varia i Szare Banderia

a także naukowego dorobku i nowych projektów dr Leszka Gardeły

Zarząd Koła Naukowego Studentów Archeologii „Varia”
Bronioznawczego Koła Naukowego Studentów Archeologii „Szare Banderia”