Rekrutacja

ARCHEOLOGIA
– STACJONARNE STUDIA LICENCJACKIE
– STACJONARNE STUDIA MAGISTERSKIE
– STUDIA DOKTORANCKIE
 
STUDIA PODYPLOMOWE
– „RZECZOZNAWSTWO UZBROJENIA”
 
Dlaczego Łódź?

„Łódź Bagdadem jest bajecznym albo La Manczą manczesterską” – pisał Julian Tuwim. Zróżnicowanie naszego miasta, bogactwo jego „wcieleń”, sprawia, że pozornie banalne zadanie jego opisu jest niełatwe. W tym miejscu pragniemy jedynie, w kilku punktach, przedstawić zalety studiowania w Łodzi:
to miejsce wprost stworzone do studiowania! Różnorodność oferty edukacyjnej Uniwersytetu, łatwość dostępu i świetny stan zaopatrzenia Biblioteki Uniwersyteckiej oraz własny kampus Lumumbowo zapewniają wysoki komfort nauki.
wspaniała kultura! Od czasów kiedy Władysław Reymont pisał „Ziemię obiecaną” Łódź uznaje się za miasto, którego szczególna wartość wynikaz możliwości konfrontacji wielu różnych kultur. Te wspaniałe tradycje są nadal podtrzymywane, z czego wynika ogromne bogactwo życia kulturalnego.
to miasto szans, nie bankructw! Na koniec jeden ważny element – koszty życia. Choć od Warszawy dzieli nas godzina jazdy samochodem, to różnica w kosztach utrzymania jest olbrzymia. Tańsze zakwaterowanie, tańsze jedzenie, tańsza komunikacja – to wszystko ma szczególne znaczenie dla żaków – bo czy ktoś widział studenta, który ma wystarczająco dużo pieniędzy?
wszędzie jest blisko! Położenie Łodzi w centrum kraju sprawia, że wszędzie jest dość łatwo dojechać. Niezależnie czy jest to Szczecin, Białystok czy Rzeszów! Budowa kolejnych odcinków autostrad sprawia, ze w niedalekiej przyszłości komunikacja będzie jeszcze łatwiejsza. Z najnowocześniejszego w Europie dworca Łódź Fabryczna można dojść do Instytutu Archeologii w 5 minut!

Lokalizacja Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego przy dworcu Łódź Fabryczna (na postawie materiałów Urzędu Miasta Łodzi)

 
Dlaczego archeologia?
 

Co łączy księcia Walii, Karola Windsora z fikcyjną postacią Indiany Jonesa? – Archeologia! W tym dość zaskakującym zestawieniu oczywisty jest fakt autentycznej fascynacji przeszłością. Tą najdalszą i tą zupełnie bliską. To ona właśnie kazała powiedzieć Konradowi Jażdżewskiemu, kilka tygodni po ślubie do żony: „Kocham Ciebie prawie tak jak archeologię”. Bo niezależnie od wyboru późniejszej drogi zawodowej archeologia zawsze w nas pozostaje – jak nieścieralny stygmat, który wyostrza wszystkie zmysły w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadki przeszłości. Ta ciekawość świata i zdolność rozwiązywania złożonych problemów to najważniejsze cechy naszych absolwentów. Sprawiają one, że nawet poza archeologią są oni ludźmi sukcesu – jako politycy, pracownicy instytucji rządowych i samorządowych, policjanci czy przedsiębiorcy. Jeśli chcesz dołączyć do tego elitarnego grona – zapraszamy na studia!

 

 
Sporządzili Seweryn Rzepecki i Olgierd Ławrynowicz