Zbiórka dla mieszkańców Ośrodka w Grotnikach

Szanowni Państwo,

Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Etnologów UŁ „Wagabunda” dołączyło do akcji prowadzonej przez nieformalną grupę Łódź Pomaga Uchodźcom: zbiórki na rzecz uchodźców przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Grotnikach. Aktualnie mieszka w nim 98 osób (w tym 54 dzieci w wieku od niemowlęcego do 12 roku życia).

Punkt zbiórki zorganizowany będzie w dniach 15–27 listopada, w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ przy ul. W. Lindleya, na II piętrze, na wprost schodów.
Każdego dnia przygotowane skrzynki zostaną opróżniane, a przynoszone rzeczy będą segregowane w celu przekazania ich do Ośrodka.

Co będzie zbierane?
1. ciepła odzież dla dorosłych i dzieci, która pomoże przetrwać okres zimowy;
2. zabawki dla dzieci;
3. artykuły pielęgnacyjne i higieniczne (mydła, szampony, odżywki, kremy, balsamy, kosmetyki dla niemowląt, cążki, pilniczki do paznokci, szczoteczki, grzebienie, waciki, plastry opatrunkowe, bandaże, chusteczki, pieluchy itd.).

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia znaleźć można na stronie Koła

Nie bądźmy obojętni, pomóżmy potrzebującym!