Erasmus+ Heritage Leaders and Volunteers

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza studentów archeologii do udziału w ogólnoeuropejskim projekcie Erasmus+ Heritage Leaders and Volunteers. Jego celem jest porównanie doświadczeń dotyczących popularyzacji i ochrony zabytkowych obiektów w krajach partnerskich.
W ramach projektu, w dniach 25 lipca – 8 sierpnia 2022 r. zorganizowana będzie wymiana studentów. Wolontariusze z Francji, Rumunii i Polski zatrzymają się w Peyrusse-le-Roc – dziś niewielkiej miejscowości w południowej Francji, kiedyś – naturalnie ufortyfikowanej twierdzy, podupadłej z powodu wojen religijnych. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w pracach rekonstrukcyjnych pomniejszych elementów założenia oraz przyjrzeć się średniowiecznemu dziedzictwu departamentu Aveyron.

Koszt dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia oraz zwiedzania zabytków ujętych w programie pokryte są ze środków pochodzących z programu Erasmus+.
Uczestnicy muszą opłacić ubezpieczenie w wysokości 30 euro.
Liczba wolnych miejsc: 4.
Termin zgłoszeń: 31 maja 2022 r.
Zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres edukacja@maie.lodz.pl,
Na pytania odpowiemy natomiast za pośrednictwem Anny Olczyk (anna.olczyk@maie.lodz.pl).