O archeologii konfliktów w Hradcu Królowej

W zeszłym tygodniu na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu w Hradcu Królowej odbyła się „I Konferencja „Archeologie konfliktů”, zorganizowana przez pracowników Katedry Archeologii UHK. Obok licznych gości z Belgii, Czech, Polski, Rosji i Słowacji w spotkaniu uczestniczyli także nasi pracownicy: prof. Piotr Strzyż przedstawił referat „Archeologiczne ślady zastosowania broni palnej w działaniach zbrojnych na terenie Polski w średniowieczu”, zaś dr Olgierd Ławrynowicz „Etnoarcheologické pozůstatky druhé světové války v severních oblastech Krakovsko-čenstochovské jury” (współautorka: dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz; grant NPRH).

Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej, przyszłorocznej edycji konferencji 🙂